Wavin Pilsa

Wavin TR, Türkiye’deki Plastik Boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirket; inşaat, altyapı, yağmurlamaya yönelik geniş yelpazede ve kaliteli boru ve ek parça sistem ve çözümleri sunmaktadır.
40 seneden fazla bir geçmişe sahip olan Wavin TR Plastik Sanayi A.Ş., 1971 yılında Adana’da kurulmuştur.
 

2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde Pilsa Plastik A.Ş. olarak faaliyet gösteren firmamız bu tarihten sonra merkezi Hollanda'da bulunan kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olan Wavin tarafından satın alınmıştır. Bu satın almadan sonra Wavin Türkiye olarak faaliyetlerine devam eden şirket 2011 yılında şirket ismini, Wavin Grup’un Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürmek için Wavin TR Plastik Sanayi A.Ş. olarak değiştirmiştir.

Wavin, geleneksel boru sistemlerinin (PPRC, Pis su, Pex, Kompozit boru, Koruge, PE 100 boruları gibi) yanında Wavin grubunun geliştirdiği ürünlerden Avrupa’daki tesislerinde yüksek kalite standartlarında ürettiği PE 100 ek parçaları, Si-Tech sessiz boru çözümleri, Quickstream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, Tegra enjeksiyon menhol ve muayene bacaları, Hep2O sökülüp takılabilen polibutilen boru ve ek parça sistemleri, PPRCT Basalttherm gibi yenilikçi çözümleri de mühendislik hizmetleri ile birlikte tüketicilere sunmaktadır.